برخی از رسانه‌های غربی مدعی هستند، یک شیخ خودخوانده ایرانی به نام هارون منطقی بروجردی که با فرار از ایران به استرالیا در سال ۱۹۹۶ نام خود را به هارون مونس تغییر داده، عامل گروگان‌گیری در سیدنی است. به گزارش «فان کمیاب آنلاین»، شیخ هارون مونس پیشتر به خانواده‌های کشته شدگان استرالیا در افغانستان نیز نامه‌های اهانت‌آمیز می‌نوشته است. وی به همین اتهام در دادگاه حاضر شد و به ۳۰۰ ساعت کار اجباری و عمومی محکوم شد. قرار است در فوریه سال ۲۰۱۵ شیخ مونس به اتهام ۴۰ مورد آزار جنسی زنان در سال گذشته‌ د ...

گروگان‌گیر تکفیری که شیخ خودخوانده ایرانی بود، کشته شد

 

برخی از رسانه‌های غربی مدعی هستند، یک شیخ خودخوانده ایرانی به نام هارون منطقی بروجردی که با فرار از ایران به استرالیا در سال ۱۹۹۶ نام خود را به هارون مونس تغییر داده، عامل گروگان‌گیری در سیدنی است.

به گزارش «فان کمیاب آنلاین»، شیخ هارون مونس پیشتر به خانواده‌های کشته شدگان استرالیا در افغانستان نیز نامه‌های اهانت‌آمیز می‌نوشته است. وی به همین اتهام در دادگاه حاضر شد و به ۳۰۰ ساعت کار اجباری و عمومی محکوم شد.

قرار است در فوریه سال ۲۰۱۵ شیخ مونس به اتهام ۴۰ مورد آزار جنسی زنان در سال گذشته‌ در دادگاه حاضر شود. گفته می‌شود، وی به عنوان یک شفاگر این زنان را مورد آزار قرار داده است.

وب‌سایت و صفحه فیس‌بوک این فرد اکنون از دسترس خارج شده، ‌ولی گفته می‌شود که وی اخیرا مدعی شده از رافضی بودن دست برداشته و مسلمان شده است‌ (تفسیر احتمالی وی از دست برداشتن از تشیع و گرویدن به افکار افراطی).

مجموعه‌ شعری به نام درون و برون پیش از این و در اواسط دهه ۷۰ از منطقی بروجردی منتشر شده است.

انتشار نام هارون مونس توسط رسانه‌های استرالیا با اجازه مقامات ارشد پلیس این کشور صورت گرفته است.

تکمیلی

گزارش‌ها‌ حاکی‌ است، ‌پلیس استرالیا پس از آزاد شدن شش گروگان در کافه لینت، به این محل حمله کرده ‌و پس از ورود به محل، گروگانگیری با کشته شدن فرد گروگانگیر به پایان رسیده است. خبر‌ها حاکی از کشته شدن دو نفر و چندین مجروح است. در همین حال پلیس استرالیا نیز خبر پایان گروگانگیری را تأیید کرده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه