سیب زمینی برای روشن کردن طبیعی پوست مناسبه. برش های نازکی از سیب زمینی تازه رو برای ۳۰ دقیقه یا نیم ساعت روی چشم های بسته خودتون بذارین، بعد با آب خنک بشورین.

چگونه گودی و تیرگی زیر چشم را رفع کنیم؟

  • سیب زمینی برای روشن کردن طبیعی پوست مناسبه. برش های نازکی از سیب زمینی تازه رو برای ۳۰ دقیقه یا نیم ساعت روی چشم های بسته خودتون بذارین، بعد با آب خنک بشورین.
  • استفاده از برگ نعناع در نواحی اطراف چشم باعث می شه جریان خون افزایش پیدا کنه که در نتیجه گودی و تیرگی دور چشم رو محو می کنه. چند برگ نعناع رو فشار بدین و به مدت ۵ دقیقه روی چشماتون قرار بدین، سپس با آب سرد بشورین. برای نتیجه گیری بهتر می تونین برگ نعناع خورد شده با عسل و یا روغن زیتون رو ترکیب کنین و اون رو در اطراف چشم امتحان کنین.
  • چای سبز حاوی تئین هست که به محوشدن تیرگی دور چشم کمک میکنه، دو عدد تی بگ چای سبز را ۲ دقیقه در آب ۸۰ درجه قرار بدین و بعد از آب خارج کنین و صبر کنین تا کاملا خنک بشه، سپس دراز بکشین و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی چشم های بسته خود قرار بدین.
  • گلاب حاوی ویتامین آ و سی هست و ضد باکتری، ضد التهاب و ضدعفونی کننده هست، بنابراین انتخاب خوبی برای پوست هست. دو پد پنبه ای رو به گلاب آغشته کنین و ۱۰ دقیقه روی چشمان خود بذارین.
  • استفاده از برش های نازکی از خیار سرد خستگی چشم رو فورا برطرف می کنه و باعث نرم شدن پوست اطراف چشم نیز میشه. علاوه بر این، خیار می تونه به عنوان یک تونر کار کرده و پوست رو روشن کنه

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه