واردات خودروهای گران‌قیمت چندصدمیلیون تومانی که در یکی، دو سال اخیر شتاب بی‌سابقه‌ای گرفته، به دلیل انحصار فامیلی و سود سرشار آن‌هاست. یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی که با “ایسنا” گفت‌وگو کرده، از پشت پرده‌ واردات این خودروها خبر داده و فاش کرده که «واردات خودرو در انحصار چند خانواده خاص است». جالب این‌جاست که به گفته این آگاه اقتصادی، قیمت‌گذاری خودروها نیز به دلیل انحصار آن، در اختیار چند فرد خاص است و به همین دلیل می‌بینید که به یک باره، بدون دلیل خاصی، خودروی هفتصد میلیونی می‌ش ...

واردات خودروهای گرانقیمت در انحصار دو خانواده‎

Khodro[Www.KamYab.Ir]

واردات خودروهای گران‌قیمت چندصدمیلیون تومانی که در یکی، دو سال اخیر شتاب بی‌سابقه‌ای گرفته، به دلیل انحصار فامیلی و سود سرشار آن‌هاست.
یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی که با “ایسنا” گفت‌وگو کرده، از پشت پرده‌ واردات این خودروها خبر داده و فاش کرده که «واردات خودرو در انحصار چند خانواده خاص است». جالب این‌جاست که به گفته این آگاه اقتصادی، قیمت‌گذاری خودروها نیز به دلیل انحصار آن، در اختیار چند فرد خاص است و به همین دلیل می‌بینید که به یک باره، بدون دلیل خاصی، خودروی هفتصد میلیونی می‌شود یک میلیارد تومان!

این عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفته است: «هم‌اکنون حدود ۸۰ درصد بازار خودرو در اختیار دو برند هیوندایی و کیا است که این خودروها نیز از سوی یک خانواده وارد می‌شوند. همچنین محصولات تویوتا و رنو نیز توسط خانواده دیگری وارد می‌شود». خاکساری راه‌کار برخورد با این مافیا پول‌دار متنفذ را آزادسازی واردات خودرو دانسته و می‌گوید: « باید هر کسی هر خودرویی که دلش خواست را بتواند وارد کند در آن صورت هیچ واردکننده‌ای نمی‌تواند محصولات وارداتی را به نرخ دلخواه عرضه کند».علی خاکساری افزود: متاسفانه سیا‌ستگذاری‌ها و شروط وضع شده برای واردات خودرو به کشور، واردات این محصول را در انحصار چند خانواده خاص درآورده است. وی با بیان این‌که این موضوع موجب شده قیمت خودروهای وارداتی در بازار به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی چند واردکننده اصلی تعیین شود، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حدود ۸۰ درصد بازار خودرو در اختی��ر دو برند هیوندایی و کیا است که این خودروها نیز از سوی یک خانواده وارد می‌شوند. همچنین محصولات تویوتا و رنو نیز توسط خانواده دیگری وارد می‌شود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه