مهاباد: تجمع و آتش زدن هتل در اعتراض به مرگ مشکوک دختر جوان / دستگیری یک متهم (+عکس)

مهاباد: تجمع و آتش زدن هتل در اعتراض به مرگ مشکوک دختر جوان / دستگیری یک متهم (+عکس)

 

1-Mehabad[Nayabfun.com]

 

اعتراض شهروندان مهابادی به مرگ مشکوک یک دختر جوان در هتل تارا این شهر با تجمع ها و آتش زدن هتل همراه شد. 

به گزارش عصرایران، خبرگزاری ایرنا نوشت: شماری از شهروندان مهابادی عصر دیروز (پنجشنبه) در پی مرگ مشکوک یک دختر جوان در یکی از هتل های این شهرستان دست به تجمع زده و خواستار رسیدگی مسوولان به این حادثه شدند.

 

برخی از این تجمع کنندگان در یک اقدام احساسی پس از تجمع در برابر این هتل، خساراتی به ساختمان و تجهیزات آن وارد کردند.
معترضان در این تجمع خواستار مجازات سریع عامل مرگ این دختر جوان شدند که روز یکشنبه بر اثر یک حادثه مشکوک از یکی از طبقات این هتل خود را به پایین پرت کرده و کشته شده بود.

تجمع و آتش زدن هتل تارای مهاباد در اعتراض به مرگ مشکوک یک دختر – روز پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۴ – منبع عکس، شبکه های اجتماعی است. هیچ منبع مستقلی صحت این عکس را تایید نکرده است.

تجمع و آتش زدن هتل مهاباد در اعتراض به مرگ مشکوک دختر جوان / ۲۵ نفر زخمی شدند

 

این در حالی است که مسوولان شهرستان مهاباد قبلا نیز اعلام کرده بودند که فرد خاطی احتمالی دستگیر شده و در صورت اثبات جرم به شدت مجازات می شود.
مسوولان قضایی مهاباد نیز بر رسیدگی سریع به این پرونده قول مساعد داده اند.

اخبار و اطلاعات ضد و نقیضی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ایجاد شده در حالی است که هنوز تحقیقات پلیس به نتیجه نرسیده و علت این حادثه به طور رسمی اعلام نشده است . 

فرماندار مهاباد: متهم دستگیر شده/ با خاطیان برخورد می شود

 

 فرماندار مهاباد گفت: با فرد یا افراد خاطی در حادثه اخیر هتل تارای این شهرستان به شدت برخورد می شود.
  
 جعفر کتانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم به عنوان فرماندار به من اعتماد دارند و تلاش خواهم کرد در همین راستا با فرد یا افراد متهم در این مورد به شدت برخورد شود.
وی اظهار کرد: این جریان باید کاملا منطقی و به صورت معقولانه حل و فصل شود و در همین رابطه از معتمدان شهر و روحانیان کمک گرفته می شود.

مهاباد: تجمع و آتش زدن هتل در اعتراض به مرگ مشکوک دختر جوان / دستگیری یک متهم/ ۲۵ نفر زخمی شدند (+عکس)

وی افزود: شهرستان مهاباد یک شهر و منطقه توریستی و گردشگری است و این امر باید در فضای آرام و توام با امنیت حل شود و با چنین جریاناتی برخورد شود.

جزییات مرگ دختر مهابادی از زبان یک منبع آگاه

یک منبع آگاه در آذربایجان غربی جزییات و علت مرگ دختر ۲۶ ساله مهابادی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از این منبع آگاه، حادثه مرگ این دختر با حضور یکی از مسافران هتل که مشاور بخش خصوصی در راستای زمینه سازی ارتقای درجه هتل بوده و در این هتل اقامت داشته، مرتبط است.

 

وی اظهار کرد: این دختر به دفعات به اتاق این فرد که به عنوان متهم نیز دستگیر شده، رفت و آمد داشته که مدیر هتل متوجه تکرار حضور می شود.
وی افزود: مدیر هتل ضمن در جریان گذاشتن خانواده دختر، اقدام به زدن در اتاق مذکور می کند که دختر برای اینکه رابطه اش مشخص نشود با همکارش تماس می گیرد تا از طریق بالکن به یک اتاق دیگر برود.

 

این منبع آگاه ادامه داد: عجله در رفتن از طریق بالکن به یک اتاق دیگر باعث سقوط دختر شده و در نتیجه کشته می شود.
وی گفت: هیچ نوع تعرضی نیز در این رابطه در میان نبوده است.
یک نفر متهم نیز در این رابطه دستگیر شده و بنا به گفته مسوولان دادگاه مهاباد پرونده خارج از نوبت در دست رسیدگی و بررسی است.

 

 
تجمع و آتش زدن هتل تارای مهاباد در اعتراض به مرگ مشکوک یک دختر – روز پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۴ – منبع عکس، شبکه های اجتماعی است. هیچ منبع مستقلی صحت این عکس را تایید نکرده است.

تجمع و آتش زدن هتل مهاباد در اعتراض به مرگ مشکوک دختر جوان / ۲۵ نفر زخمی شدند

 

 
کتانی با قدردانی از نیروی انتظامی در برخورد مناسب با معترضان اضافه کرد: دستگاه قضایی نیز به طور جدی پی گیر این مساله هستند.
فرماندار مهاباد گفت: ما به مردم قول می دهیم که در کمال آرامش و مبتنی بر حق و حقیقت به این مساله رسیدگی شود.

وی همچنین یادآوری کرد: متهم دستگیر شده تا روشن شدن موضوع به هیچ وجه آزاد نمی شود. 

واکنش استانداری 

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی، ابعاد و جزئیات مربوط به واقعه هتل تارای مهاباد را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا رادفر در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان که صبح امروز در محل استانداری ترتیب یافت، ابعاد و جزئیات مربوط به واقعه هتل تارای مهاباد را تشریح نمود.

وی در این ارتباط اظهار کرد: در روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در هتل تارای مهاباد، یک خانم بعلت سقوط از طبقات هتل به پایین متاسفانه جان خود را از دست داد که در این ارتباط رسانه های معاند و ضد انقلاب سعی دارند با فضاسازی و ارائه اخبار کذب، چهره مهاباد را مخدوش و زمینه آشوب را در این شهرستان فراهم کنند.

رادفر ضمن تسلیت به خانواده متوفی افزود: متهم احتمالی این حادثه، دستگیر شده و قوه قضاییه با دقت و قاطعیت در حال بررسی موضوع تا حصول نتیجه است.

مهاباد: تجمع و آتش زدن هتل در اعتراض به مرگ مشکوک دختر جوان / دستگیری یک متهم/ ۲۵ نفر زخمی شدند (+عکس)

 

2-Mehabad[Nayabfun.com]

 

وی ادامه داد: به دنبال حادثه مذکور، برخی سایت های عمدتا بیگانه و ضد انقلاب، شروع به فضاسازی کردند که یک نفر از نیروهای امنیتی باعث شده که این خانم در حین فرار سقوط کند.

معاون استاندار تاکید کرد: شخصی که متهم احتمالی است، فردی است مربوط به بخش خصوصی و هیچ ارتباطی با نهادهای دولتی و امنیتی ندارد؛ این شخص بعنوان مشاور در هتل مستقر شده بود که در خصوص ارتقای درجه هتل به مسئولان هتل کمک کند.

رادفر همچنین به تجمع برخی از جوانان مهابادی در روز گذشته(پنج شنبه) در جلوی هتل تارا اشاره کرد و افزود: به دنبال فضاسازی رسانه های معاند، متاسفانه عده ای از جوانان مهابادی تحریک شده و دیروز جلوی هتل تارا تجمع و اقدام به آتش زدن هتل نمودند.

وی اضافه کرد: با توجه به فضای بوجود آمده و اینکه احساسات مردم و جوانان در این موضوع جریحه دار شده ما این را طبیعی می دانیم و ممکن است چنین اتفاقی در هر هتلی بیفتد اما لازمه اش این نیست که از این احساسات سوء استفاده شود.

معاون استاندار افزود: در تجمع روز گذشته، نیروهای انتظامی ما با خویشتن داری تمام و با هدف مدیریت موضوع، اقدام نمودند اما متاسفانه عده ای از این جوانان، از خویشتن داری پلیس سوء استفاده کرده و به هتل خساراتی را وارد کردند؛ برخی از این تجمع کنندگان مسئول هتل را مقصر حادثه می دانند که این موضوع نیز در حال بررسی است.

 

3-Mehabad[Nayabfun.com]

 

رادفر در ادامه با بیان اینکه تجمع روز گذشته متاسفانه آن جایگاهی را که مهاباد در چند سال اخیر در حوزه سرمایه گذاری، سرمایه پذیری و گردشگری بدست آورده بود، زیر سوال برد، افزود: در همین نوروز ۹۴، نزدیک به ۱۰۰ هزار گردشگر به مهاباد سفر کردند؛ این فرصت و ظرفیتی است که به سادگی بدست نیامده و حاصل فضای امن و آرامشی است که مردم فهیم، نخبگان مهاباد و مسئولان در این شهرستان بوجود آورده اند.

وی ادامه داد: در چند روز آینده نیز یک همایش سرمایه گذاری در مهاباد برگزار خواهد شد که میهمانان آن قرار بود در همین هتل تارا مستقر شوند؛ با این اوضاع آیا سرمایه گذاران رغبتی برای حضور و فعالیت در مهاباد خواهند داشت؟ لذا از مردم فرهنگی و فهیم مهاباد، والدین آن جوانان و متنفذین می خواهیم که این جوانان را توجیه کنند تا در مسیر اهداف معاندین نظام و عناصر ضد انقلاب کومله و دموکرات قرار نگیرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خاطرنشان کرد: عناصر ضد انقلاب در تلاش هستند که اوضاع مهاباد را در این موضوع، به گونه دیگری نشان دهند و با انتشار اخبار کذب تیراندازی و کشته شدن افراد، می خواهند فضا را مخدوش کنند.

رادفر همچنین گفت: اکثر تجمع کنندگان روز گذشته در جلوی هتل تارا، جوانان بین ۱۵ تا ۲۲ سال بودند که تجربه کافی ندارند و بصورت احساسی با موضوع برخورد کردند؛ از والدین عزیز این جوانان می خواهیم که با این جوانان صحبت و آنها را توجیه کنند که با این اقداماتشان، فرصت های سرمایه گذاری و توسعه مهاباد را زیر سوال نبرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همچنین در رابطه با انتشار اخبار کذب در برخی رسانه ها مبنی بر تیراندازی نیروهای پلیس به تجمع کنندگان در روز گذشته نیز گفت: هیچ تیراندازی توسط نیروهای انتظامی ما در تجمع روز گذشته ی مهاباد صورت نگرفته و مامورین انتظامی، فقط با روش های ضد اغتشاش و با خویشتن داری کامل، سعی در متفرق نمودن تجمع کنندگان داشتند.

رادفر تاکید کرد:البته باید اذعان کنیم که این خویشتن داری همیشگی نخواهد بود و اگر ملاحظه شود که این احساسات و هیجان جوانان را به مسیر و کانال های مورد نظر معاندین و عناصر ضد انقلاب می ‌کشانند با قاطعیت تمام با موضوع برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: ما بصورت جدی پیگیر موضوع هستیم و مراحل لازم را طی می کنیم و مطمئنا با خاطیان این قضیه با قاطعیت برخورد خواهد شد.

معاون استاندار همچنین در رابطه با مجروحین تجمع روز گذشته مهاباد گفت: با توجه به وقوع آتش سوزی در هتل، عده ای جلوی ماشین های آتش نشانی را برای ورود به محوطه گرفته بوند و درگیری بین طرفین در محل بوجود آمد که در این درگیری، ۲۵ نفر مجروح شدند که ۷ نفر آنها از ماموران نیروی انتظامی هستند.

رادفر اضافه کرد: مجروحین بلافاصله جهت مداوا به مراکز درمانی اعزام شدند که به غیر از ۲ نفر آنها،‌بقیه بصورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی گفت: این دو مجروح نیز یکی در مهاباد مورد عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر حال وی مساعد است و دیگری نیز که به علت برخورد یک شیء به چشمش دچار جراحت شده بود جهت انجام مداوا به تبریز اعزام شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در ادامه این نشست در رابطه با علت وقوع این حادثه نیز گفت: آنچه که سایت های معاند ن��ام و ضد انقلاب بعنوان علت وقوع حادثه مذکور در فضای رسانه ای و مجازی انتشار دادند، واقعیت ندارد و هیچگونه تعرضی نسبت به آن مرحومه با توجه به گزارش پزشکی قانونی، صورت نگرفته است.

رادفر همچنین در رابطه با فراخوان عناصر ضد انقلاب برای برگزاری تجمع های مختلف در مهاباد نیز گفت: هم تجمع روز گذشته و هم فراخوان هایی که ضد انقلاب برای برگزاری تجمع های دیگر در مهاباد مطرح می‌کند، همه اش با هدف ایجاد آشوب و آلوده نمودن فضاست و به هیچ وجه دلشان به حال مهاباد و مهابادی نمی سوزد.

وی اضافه کرد: از مردم فهیم مهاباد مخصوصا جوانان می خواهیم که به این فراخوان ها توجه نکنند؛ چون هدف این فراخوان ها که عمدتا توسط ضد انقلاب هدایت می شود، ایجاد آشوب و از بین بردن فرصت های توسعه مهاباد است که با زحمت و تلاش چندین ساله مردم مهاباد بدست آمده است.

معاون استاندار تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه در استان برای مدیریت موضوع انجام گرفته است.

رادفر همچنین با بیان اینکه خود مردم مهاباد از موضوع آتش زدن هتل نارحت اند نیز گفت: آنچه که با توجه به رصد فضای مجازی محلی در مهاباد بدست آمد این نکته بود که خود مردم مهاباد از موضوع آتش زدن تنها هتل ۴ ستاره ی شهرستان، ناراحت اند؛ چرا که این حادثه بسیاری از فرصت های سرمایه گذاری در مهاباد را از بین می برد.

وی خاطرنشان کرد: مطمئنم در روزهای آتی،مردم و نخبگان مهاباد این فضای از دست رفته را بازیابی خواهند کرد؛ ما نیز به مسئولان شهرستان مهاباد برای بازیابی و تلطیف فضا کمک خواهیم کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در ارتباط با پخش برخی تصاویر تجمع روز گذشته در شبکه های اجتماعی نیز افزود: بسیاری از تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، اصلا مربوط به تجمع روز گذشته در مهاباد نیست و بیشتر این تصاویر جعلی و با هدف فضاسازی و مخدوش نمودن چهره مهاباد است.

وی در ادامه ضمن تسلیت به خانواده مرحومه از آنان بابت همکاری خوب و نزدیکشان در پیگیری قانونی حادثه مذکور، تشکر نمود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه