تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016. نشریه نشنال جئوگرافیک هرساله در زمینه های مختلف تصاویر برتر جهان را معرفی می کند و امسال هم عکس های حیوانات را معرفی کرد که ما در این مطلب در اختیار شما گذاشته ایم. نشنال جئوگرافیک تاکنون هزاران عکس از حیات وحش را هم در مجله خود و هم به صورت آنلاین منتشر کرده است. حال با توجه به رو به اتمام بودن سال میلادی، وقت آن رسیده تا جمع‌بندی نهایی بهترین‌های 2016 را نیز منتشر کند. ما در نوشته امروز، بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 را از نگاه نشنال جئوگرا ...

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016

نشریه نشنال جئوگرافیک هرساله در زمینه های مختلف تصاویر برتر جهان را معرفی می کند و امسال هم عکس های حیوانات را معرفی کرد که ما در این مطلب در اختیار شما گذاشته ایم. نشنال جئوگرافیک تاکنون هزاران عکس از حیات وحش را هم در مجله خود و هم به صورت آنلاین منتشر کرده است.

 

حال با توجه به رو به اتمام بودن سال میلادی، وقت آن رسیده تا جمع‌بندی نهایی بهترین‌های 2016 را نیز منتشر کند. ما در نوشته امروز، بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 را از نگاه نشنال جئوگرافیک قرار داده‌ایم.عکاسان حیات وحش به خوبی می‌دانند که گرفتن یک عکس خوب از حیوانات علاوه بر مهارت، بستگی زیادی به شانس آنها نیز دارد.

 

در اغلب موارد، سوژه‌ها همکاری نمی‌کنند، اگر هم این کار را بکنند، شرایط نور، آب و هوا و وضعیت میدانی همیشه در بهترین حالت قرار ندارد. به همین دلیل، گرفتن یک عکس خوب از یک حیوان معمولا کاری زمان‌بر است.در واقع یک عکس خوب از یک حیوان وحشی پر جنب و جوش به شرایط آن حیوان و محیط اطرافش بستگی دارد.

 

بسیاری از حیواناتی که در ادامه خواهید دید در حال انقراض هستند. پس شاید بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 از نگاه نشنال جئوگرافیک ، نه فقط به زیبایی آنها پرداخته بلکه فرصتی در اختیار همه قرار داده تا کمی به زندگی آنها نیز توجه کنند.

 

1. خرس گریزلی (Grizzly)

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016یک خرس گریزلی (خرس خاکستری ساکن آمریکای شمالی) در حال دور کردن کلاغ‌ها از لاشه یک گاومیش است. این عکس در پارک ملی گرند تتون (Grand Teton) گرفته شده است.

 

2. گوریل پشت‌نقره‌ای (Silverback)

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016یک گوریل پشت‌نقره‌ای از دل جنگل بیرون آمده و در حال تماشای گروه گشت‌زنی است. پارک محافظت‌شده‌ای که این گوریل کوهستانی در آن زندگی می‌کند تاکنون موفق به جلوگیری از انقراض این گونه کمیاب بوده است. خوش‌بختانه جمعیت آنها رو به افزایش است.

 

3. گوزن‌ها و گاومیش‌ها

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016در این عکس گوزن‌ها و گاومیش‌هایی را در در پناهگاه ملی الک (Elk) در ایالت وایومینگ (Wyoming) مشاهده می‌کنید. این حیوانات به تب مالت دچار بودند که با مراقبت‌های مسوولین این پناهگاه، خوشبختانه این خطر را دفع شده است. در حالی که هزاران راس از گاومیش‌های پارک ملی یلوستون (Yellowstone) به واسطه همین بیماری تلف شده‌اند.

 

4. یه یه

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016در عکس فوق، یه یه را می بینید؛ یک پاندای 16 ساله که در منطقه حفاظت‌شده ولونگ (Wolong) در حال استراحت بود و در همین حال، سوژه یکی از بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 قرار گرفت. اسم این پاندا یک اسم چینی-ژاپنی است. توله‌ی یه یه به گونه‌ای پرورش یافته که می‌تواند به تنهایی در حیات وحش زندگی کند.

 

5. لاک‌پشت‌های غول‌پیکر

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016این لاک‌پشت‌ها برای فرار از گرمای سوزان جزیره مرجانی آلدابرا (Aldabra) خود را در زیر شاخ و برگ‌های یک بوته مخفی کرده‌اند.

 

6. جوجه تیغی برزیلی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016این جوجه تیغی برزیلی دوست داشتنی به خاطر کارهای جالبی که با دمش می‌کند، مشهور است. این حیوان 85 درصد از اوقات خود را در تنه درختان می‌گذراند و فقط شب‌ها برای شکار از لانه‌اش خارج می‌شود. البته یکی از معدود دفعاتی که به بیرون آمد در عکس فوق بود که یکی از بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 نیز لقب گرفت.

 

7. اولین کوچ تابستانی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016سه هفته از تولد این گوزن‌های کودی (Cody) جوان گذشته و حال مجبور به کوچ تابستانی شده‌اند. آنها به همراه مادرشان بیش از 1.5 کیلومتر را در یک کوهستان طی می کنند تا به نقاط سردتر پارک ملی یلوستون برسند. چند ساعت قبل آنها در حال شنا کردن در رودخانه شوشون (Shoshone River) در جنوب پارک بودند.

 

8. کرگدن‌های آفریقایی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016این کرگدن‌ها در یک مزرعه کرگدن واقع در آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند. صاحب مزرعه به تازگی شاخ آنها را بریده است. خوب است بدانید برخلاف عاج فیل‌ها، شاخ کرگدن‌ها قابلیت رشد مجدد دارد. صاحب این مزرعه بیش از 5 تن از این شاخ‌ها را در انبارش ذخیره کرده که ارزشی بالغ بر 45 میلیون دلار دارند.

 

9. قتل کرگدن سیاه

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016شکارچیان این کرگدن سیاه را به خاطر شاخش با ضرب گلوله کشته‌اند. آنها به صورت غیر قانونی به زیستگاه حفاظت شده این حیوان وارد شده و با استفاده از یک اسلحه آن را از بین بردند. امروزه تنها 5 هزار کرگدن سیاه در جهان وجود دارد که اغلب به خاطر شاخ گران‌قیمتی که دارند به صورت غیر قانونی شکار می‌شوند.

 

این عکس علاوه بر این که یکی از بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 لقب گرفته، ناراحت‌کننده نیز هست.

 

10. کرکس خونی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016تصویر فوق کرکسی را نشان می‌دهد که در حال خوردن لاشه حیوان دیگری است. این کرکس از نوع روپل (Rüppell) بوده و زیست‌گاه اصلی آن منطقه ساحل (Sahel) در آفریقای مرکزی است.

 

11. راه‌بندان گریزلی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016جاده 150 کیلومتری پارک دنالی (Denali Park) تنها 5 روز در طول سال باز می‌شود که گویا یک خرس گریزلی با توله‌هایش این جاده را بسته و خرامان در طول جاده در حال قدم زدن است.

 

12. مورچه‌خوار شکم سفید

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016عکس فوق یک بچه مورچه‌خوار شکم سفید را نشان می دهد که در مزرعه حفاظت شده مورچه‌خوارها در فلوریدای آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند. این پستانداران به دلیل فلس زیبایشان به صورت بی‌رویه‌ای توسط شکارچیان غیر قانونی شکار می‌شوند. ادعا شده گوشت این حیوانات نیز ارزش درمانی دارد.

 

13. شاخ‌چنگالی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016این عکس در هنگام مهاجرت گوزن‌های شاخ‌چنگالی (Pronghorn) گرفته شده و یکی از بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 از نگاه نشنال جئوگرافیک لقب گرفته است.

 

14. اورانگوتان سوماترایی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016یک اورانگوتان سوماترایی نر با نشان دادن دندان‌ها و تکان دادن شاخ و برگ درختان در حال رقابت با دیگر اورانگوتان‌هاست. در حال حاضر تنها 14 هزار اورانگوتان سوماترایی در جهان وجود دارند.

 

15. ضیافت گاومیش

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016لاشه یک گاومیش غرق شده در رودخانه یلوستون، ضیافت شام یک ماده گرگ مولی (Mollie) و دو توله گرسنه‌اش شده است. شکار یک گاومیش زنده برای گرگ‌ها کار بسیار خطرناکی است؛ معمولا 85 درصد غذای گرگ‌های پارک ملی یلوستون را گوزن‌های شمالی تشکیل می‌دهند.

 

16. شنای بوفالو

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016یک بوفالو در حال شنا کردن در رودخانه فورک (Fork) در نزدیکی گراند توتن (Grand Toten) است.

 

17. لاشخورهای وحشی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016عکاس این عکس یک دوربین در قفسه سینه لاشه یک گورخر مخفی کرده و یکی از بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 را شکار کرده است.

 

18. شکار گربه وحشی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016گربه‌های وحشی معمولا کمتر از بقیه گربه‌سانان دیده می‌شوند. آنها از گوزن‌ها و آهوها تغذیه می‌کنند. فصل زمستان پارک ملی یلوستون پوشیده از برف است اما می‌توان این حیوانات وحشی را در قسمت‌هایی که عمق برف کمتر است پیدا کرد. این گربه وحشی پشمالو در حین پرسه زدن توسط یک دوربین جاسازی شده کنار لاشه یک گوزن شکار شد.

 

19. میگوی طاووسی

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016میگوی طاووسی (Odontodactylus scyllarus) نوعی میگوی آخوندکی (mantis shrimp) است که گیرنده‌های رنگارنگ و گیج‌کننده‌ای دارد. هر کدام از چشمان این آبزی نیز مستقل از دیگری حرکت کرده و می‌بیند و حتی قادر است اشعه‌های ماورای بنفش و مادون قرمز را تشخیص دهد.

 

20. اورانگوتان برج‌نشین

تصاویر برتر حیات وحش نشنال جئوگرافیک 2016یک اورانگوتان بورنئوی (Bornean Orangutan) در حال بالا رفتن از یک درخت 30 متری و چیدن میوه آن است که توسط دوربین عکاس نشنال جئوگرافیک شکار شده و به عنوان یکی از بهترین عکس های حیوانات در سال 2016 لقب گرفته است. اورانگوتان‌های 90 کیلویی با ساکن شدن در بالای این درخت‌ها، مرتفع‌ترین سکونت‌گاه‌ها را در بین حیوانات دارند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه