اخبار سیاست خارجی – تسلیت بان‌کی‌مون برای شهادت دیپلمات ایرانی در یمن. بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد شهادت ابولقاسم اسدی دیپلمات کشورمان در یمن را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، متن نامه ارسالی وی به سفیر کشورمان به شرح ذیل است:. جناب آقای محمد خزاعی. سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد- نیویورک. با تاسف عمیق نسبت به فقدان آقای ابوالقاسم اسدی دیپلمات ایرانی شاغل در سفارت کشورت ...

تسلیت بان‌کی‌مون برای شهادت دیپلمات ایرانی در یمن

 

1-Bank{WwW.KamYab.Ir]
اخبار سیاست خارجی – تسلیت بان‌کی‌مون برای شهادت دیپلمات ایرانی در یمن

بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد شهادت ابولقاسم اسدی دیپلمات کشورمان در یمن را تسلیت گفت.
به گزارش ایسنا، متن نامه ارسالی وی به سفیر کشورمان به شرح ذیل است:

جناب آقای محمد خزاعی

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد- نیویورک

با تاسف عمیق نسبت به فقدان آقای ابوالقاسم اسدی دیپلمات ایرانی شاغل در سفارت کشورتان در صنعا ، یمن متعاقب حمله تروریستی ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ ، بدینوسیله از جنابعالی درخواست می نمایم مراتب تاسف و همدری اینجانب را به خانواده داغدار آقای اسدی و همچنین مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران ابلاغ فرمائید.

این ترور صرفا دو ماه پس از بمب گذاری علیه سفارت ایران در بیروت صورت گرفت که به کشته شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه از جمله کارکنان سفارت ایران انجامید. انجام چنین جنایاتی غیرقابل قبول بوده و عاملین آن باید به سزای عمل خود برسند.

اینجانب شدیدا کلیه اقدامات خشونت آمیز علیه هیاتهای نمایندگی سیاسی و کنسولی را محکوم نموده و از تمامی کشورها می خواهم نسبت به رعایت و اجرای دقیق کلیه اصول و مقررات مربوط به حقوق بین المللی ناظر بر روابط کنسولی و دیپلماتیک را حتی در زمان درگیریهای مسلحانه داخلی اقدام مقتضی بعمل آورند.

اینجانب همچنین از فرصت استفاده نموده و مراتب همبستگی خود با دولت شما در تلاش برای تضمین آزادی آقای احمد نیکبخت عضو دیگر سفارت ایران که در یک آدم ربایی در صنعا از ۲۱ جولای ۲۰۱۳ ربوده شده است، اعلام می دارم.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه