باشکوه ترین لحظات در المپیک زمستانی ۲۰۱۴. بیست و دومین دوره بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ (Olympic Winter Games) در جمعه گذشته در استادیوم “فیشت” شهر “سوچی” روسیه به طور رسمی گشایش یافت. شهر سوچی در استان کراسنودار کرای در ساحل دریای سیاه و در نزدیکی مرز بین روسیه و گرجستان و منطقه خودمختار طلب آبخازیا واقع شده است. این شهر در ۴ ژوئیه ۲۰۰۷ در گواتمالا سیتی انتخاب شد. این اولین باری است که “روسیه” میزبان المپیک زمستانی شده است. پیش از این در سال ۱۹۸۰ المپیک تابستانی ۱۹۸۰ به میزبانی مسکو برگ ...

باشکوه ترین لحظات در المپیک زمستانی ۲۰۱۴

بیست و دومین دوره بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ (Olympic Winter Games) در جمعه گذشته در استادیوم “فیشت” شهر “سوچی” روسیه به طور رسمی گشایش یافت. شهر سوچی در استان کراسنودار کرای در ساحل دریای سیاه و در نزدیکی مرز بین روسیه و گرجستان و منطقه خودمختار طلب آبخازیا واقع شده است. این شهر در ۴ ژوئیه ۲۰۰۷ در گواتمالا سیتی انتخاب شد. این اولین باری است که “روسیه” میزبان المپیک زمستانی شده است. پیش از این در سال ۱۹۸۰ المپیک تابستانی ۱۹۸۰ به میزبانی مسکو برگزار شده بود.

این دوره از بازی‌ها که بین هفتم تا بیست و سوم ماه فوریه ۲۰۱۴ (۱۸ بهمن تا ۴ اسفند) برگزار خواهد شد، بمدت ۱۷ روز ادامه خواهد داشت. در المپیک سوچی مجموعاً ۳۰۰۰ ورزشکار از ۸۸ کشور در ۹۸ رشته ورزشی برای دریافت مدال با هم به رقابت خواهند پرداخت و کاروان ورزشی ایران نیز با پنج ورزشکار در این مسابقات زمستانی حضور دارد. در ادامه تصاویری از مراسم افتتاحیه و برخی بازیها را ملاحظه می کنید.

باشکوه ترین لحظات در المپیک زمستانی 2014 - تصویر 1


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه