گر پوستتان دائما جوش می زند، پس باید در پی این باشید که آیا حساسیت فصلی دارید یا خیر.

ما همیشه درباره چیزهایی که برای پوست خوب هستند صحبت می کنیم، اما در این مطلب چهار موردی را ذکر می کنیم که تلاش شما برای داشتن پوستی لطیف و زیبا خراب می کنند:

حساسیت
اگر پوستتان دائما جوش می زند، پس باید در پی این باشید که آیا حساسیت فصلی دارید یا خیر. جدای از این حساسیت ها، برخی عوامل دیگر مثل آلودگی هوا، گرد و غبار و رختخوابتان می توانند باعث قرمزی پوست، آبریزش چشم و پف کردگی صورت شوند. تنها کاری که در این مورد می توان انجام داد این است که تا حد امکان در روزهای آلوده در خانه بمانید و درباره رختخواب هم، روکش آنها را هر هفته با آب داغ شسته و هر چند وقت یک بار پتو و لحاف را عوض کنید.

پوست

بیدار ماندن تا دیروقت
بیدار ماندن تا نیمه های شب مشکلی ایجاد نمی کند مگر اینکه دائم اتفاق بیافتد، زیرا شما را دچار کمبود خواب می کند. کمبود خواب به جریان خون آسیب زده و کورتیزول را افزایش می دهد که این مورد را می توان در حلقه های سیاه دور چشم مشاهده کرد. در واقع رگ های خونی زیر پوست تحریک می شوند. راه حل این است که هشت ساعت بخوابید یا در مواقع ضروری از پدهای خنک کننده مخصوص چشم استفاده کنید.

عادات بد غذایی
مصرف غذاهای تند و ادویه دار و آماده باعث پف کردگی چشم ها در صبح می شود. ادویه ها و سدیم موجود در غذا مایعات بدن را گیر انداخته و باعث بادکردگی بدن و صورت می شود. پس غذاهای سرخ شده و چرب کمتری مصرف کرده و به جای آن سالاد سبزیجات تازه بخورید.

الکل
مصرف الکل از جمله دیگر دلایل قرمزی و پف کردگی چشم و صورت و سردرد و … می شود.

منبع: نوین زی

Share the post "این عادات برای پوست مضر هستند"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. بدترین عادات پوست
  2. جادوی خیار برای سلامت پوست صورت
  3. نکاتی برای مراقبت از پوست قبل از خواب
  4. چرا دوش آب سرد برای پوست و مو بهتر است؟
Tweet این عادات برای پوست مضر هستند - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه